SYSTEM

 

Piana Otwartokomórkowa

 

 

Wykorzystanie otwartych struktur komórek sprawia iż piana ta ma niezwykłe właściwości tłumiące hałas a także parametry termoizolacyjne na dobrym poziomie w porównaniu do wszystkich stosowanych materiałów tradycyjnych.

Niezwykle duży przyrost objętościowy i właściwości penetrujące wszystkie szczeliny sprawiają iż montaż piany jest szybki, trwały i szczelny. Wypełnia każdą przestrzeń, która dla tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych są niedostępne.

Zastosowania :

 

- poddasza, wypełnienia ścian i podłóg, Stropów

- ogromne zastosowanie w domach energooszczędnych

- w kontenerach mieszkalnych

Piana Zamkniętokomórkowa

 

Wbrew nazwie piana zamknięto komórkowa składa się z 90% komórek zamkniętych i pozostałych 10% otwartych, luźno rozmieszczonych i nie połączonych ze sobą. To sprawia, że piana zamknięto komórkowa jest paro przepuszczalna, ale gazoszczelna i co najważniejsze nienasiąkliwa. Piana zamknięto komórkowa charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi (λd = 0,022 W/m.K), dobrymi parametrami wytrzymałościowymi (wytrzymałość na ściskanie min. 300 kPa, wytrzymałośc na rozciąganie min. 450 kPa).

W zastosowaniu natryskowym piana zamknięto komórkowa wytwarza ciągłą, bezspoinową warstwę izolacyjną, która szczelnie przylega do podłoża (beton, drewno, metal, płyty OSB ). 

Zastosowania:

- ściany, podłogi, poddasza, fundamenty i elewacje

- pokrycia dachowe zewnętrzne i wewnętrzne, hale , fermy i naprawy dachów z papy

- elementy konstrukcji, cokoły i zbiorniki