SYSTEM

 

Piana Otwartokomórkowa

 

 

Piana PUR (poliuretanowa) otwartokomórkowa ma przeważająca liczbę komórek otwartych, dzięki czemu „oddycha”. Pozwala to utrzymać przyjemne środowisko w pomieszczeniu. Dzięki izolacji pianką para wodna krążąca w powietrzu (będąca wynikiem złej wentylacji) nie skrapla się na jej powierzchni i nie powoduje powstania pleśni. Ten rodzaj jest idealny do wygłuszenia i ocieplania poddaszy użytkowych, nie tylko ze względu na swoją paro przepuszczalność. Masa pianki lekkiej to około 12 kg/m³, nie obciąża więc konstrukcji, a sztywniejąc, dodatkowo ją wzmacnia.  Ocieplanie pianą jest wykonywane przez hydrodynamiczny natrysk, co pozwala na wypełnienie wszystkich trudno dostępnych miejsc. Jest to istotne ze względu na skomplikowane kształty konstrukcji dachowych. 

Zastosowania :

 

- poddasza, wypełnienia ścian i podłóg, Stropów

- ogromne zastosowanie w domach energooszczędnych

- w kontenerach mieszkalnych

Piana Zamkniętokomórkowa

 

Wbrew nazwie piana zamknięto komórkowa składa się z 90% komórek zamkniętych i pozostałych 10% otwartych, luźno rozmieszczonych i nie połączonych ze sobą. To sprawia, że piana zamknięto komórkowa jest paro przepuszczalna, ale gazoszczelna i co najważniejsze nienasiąkliwa. Piana zamknięto komórkowa charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi (λd = 0,022 W/m.K), dobrymi parametrami wytrzymałościowymi (wytrzymałość na ściskanie min. 300 kPa, wytrzymałośc na rozciąganie min. 450 kPa).

W zastosowaniu natryskowym piana zamknięto komórkowa wytwarza ciągłą, bezspoinową warstwę izolacyjną, która szczelnie przylega do podłoża (beton, drewno, metal, płyty OSB ). 

Zastosowania:

- ściany, podłogi, poddasza, fundamenty i elewacje

- pokrycia dachowe zewnętrzne i wewnętrzne, hale , fermy i naprawy dachów z papy

- elementy konstrukcji, cokoły i zbiorniki