top of page

Zalety ocieplania pianką PUR


Pianka PUR to nowoczesny i niezwykle skuteczny środek przeznaczony do szczelnego ocieplania budynków. Wydajna, korzystna cenowo i odporna na różne uszkodzenia, sprawdza się w wielu obiektach na całym świecie. Łatwa w aplikacji, nie tylko zmniejsza rachunki za ogrzewanie, ale nawet eliminuje mostki termiczne. Co warto o niej wiedzieć?


Pianka PUR – czym jest?


Pianka poliuretanowa dzieli się na dwa rodzaje: otwartokomórkową i zamkniętokomórkową. Ta pierwsza jest złożona z dużej liczby komórek otwartych, które zapewniają sprawną cyrkulację powietrza. Dzięki temu para wodna zbierająca się w pomieszczeniach, nie ulega skraplaniu na powierzchniach. Pianka zapobiega również powstaniu szkodliwej pleśni. Wersja z otwartymi komórkami znakomicie się sprawdza na poddaszach, stropach oraz w domach energooszczędnych. Lekka, wydajna i elastyczna, ma masę około 12 kg/m³, nie obciąża więc żadnej konstrukcji. Rozprowadzana przez hydrodynamiczny natrysk, wypełnia wszystkie newralgiczne zakamarki.

Pianka PUR zamkniętokomórkowa ma 90% zamkniętych komórek. Jest gazoszczelna i nienasiąkliwa. Ma świetne właściwości izolacyjne, wyróżnia ją także wytrzymałość na rozciąganie. Z jej pomocą tworzy się bezspoinową warstwę izolacyjną, która znajduje zastosowanie na ścianach, podłogach, fundamentach, poddaszach, elewacjach, halach, zbiornikach i cokołach.

Jakie są zalety pianek PUR?

Produkt tego typu zapewnia zdecydowanie tańsze koszty ogrzewania domu. Właściwości termoizolujące pianki PUR są bardzo wysokie. Ponadto eliminuje ona mostki termiczne, które generują nawet 30% utraty ciepła w budynkach.


Niewątpliwą zaletą pianki PUR jest również łatwość jej montażu. Skutecznie dopasowuje się ona do trudniejszych powierzchni, a dzięki rozprężliwości dociera do najdalszych zakamarków i szczelin. Wydajna i prosta w aplikacji, sprawdzi się w każdym budynku.

Warto też pamiętać, że pianka PUR jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Nie powoduje alergii, nie zawiera szkodliwych związków i gazów, w dodatku jest niewrażliwa na pasożyty i grzyby. Nie ulega kruszeniu, nie pyli się i nie utlenia. To lekki i wydajny materiał – przekonaj się osobiście.


#poddasza#oszczędzanie#ciepłydom#purios#pianapur#izolacjapoddasza#OciepleniePoddasza#Ocieplanie

bottom of page