Ocieplenie poddasza pianką

 

Nie ulega wątpliwości, że jedną z najbardziej kluczowych kwestii jeśli chodzi o uzyskanie komfortu w domu, jest odpowiednie ocieplenie poddasza. Niezależnie od tego czy powstaje ona już na etapie budowy domu czy podczas jego modernizacji, należy zadbać o jej odpowiednią jakość, bowiem nieodpowiednie wykonanie ocieplenia może powodować bardzo duże straty ciepła, a co za tym idzie – dodatkowe koszty ogrzewania. Aby uniknąć ryzyka polecamy piankę poliuretanową, która ze względu na doskonałe parametry termoizolacyjne świetnie izoluje strych i eliminuje możliwość powstania mostków termicznych.

Możliwe jest ocieplenie poddasza pianką otwarto, jak i zamkniętokomórkową (w tym przypadku budynek powinien posiadać wentylację mechaniczną). Jej zastosowanie to gwarancja doskonałych parametrów izolacyjnych oraz znacznego podwyższenia sprawności energetycznej całego budynku – nawet o 60-70 procent. Jest to wynik, któremu


nie dorównują inne metody izolacji, szczególnie jeśli chodzi o tak newralgiczne miejsce w budynku jak strych. Ocieplanie pianką pozwala również na pełne poczucie komfortu przez cały rok – przebywając na poddaszu latem nie będzie się on nagrzewał, a zimą w jego wnętrzu zatrzymane zostanie nagromadzone ciepło.

Ocieplenie poddasza pianką jest skuteczne, a popularność tej metody wynika również z porównań do tradycyjnych rozwiązań, które nie wytrzymują pod tym kątem rywalizacji. Wynika to z faktu, że wełna mineralna czy styropian nie dają pewności co do tego, że izolacja będzie w stu procentach szczelna i nie pojawią się mostki termiczne – w przypadku docinania materiału izolacyjnego i konieczności wypełniania każdej przegrody z osobna osiągnięcie celu jest bardzo trudne. Pianka PUR tworzy z kolei trwałą, stabilną i zabezpieczającą każdy zakamarek twardą powłokę, która nie ulega degradacji i nie zmienia swojej objętości nawet w perspektywie wielu lat użytkowania. Objętość zwiększa się wraz z aplikacją materiału i uzyskanie oczekiwanego efektu jest bardzo łatwe – wystarczą wiedza oraz odpowiednie narzędzia. Co więcej – ocieplenie poddasza jest ekonomiczne i dużo szybsze niż przy montażu innych materiałów izolacyjnych.

 

Ocieplanie pianką:

  • Posiada najlepsze parametry izolacyjne i znacząco podnosi sprawność energetyczną obiektów.

  • Zapewnia szczelność i nie powoduje powstawania mostków termicznych.

  • Eliminuje ryzyko wyniknięcia wilgoci, pyłu i kurzu.

  • Jest trwałe i skuteczne na przestrzeni nawet kilkudziesięciu lat.

  • Nie obciąża w znaczący sposób powierzchni, na których zostanie zastosowane.

  • Jest szybkie i bezproblemowe.

  • Jest w stu procentach ekologiczne i nie powoduje powstawania nieprzyjemnych zapachów.

  • Może zostać zastosowane również w przypadku niskich poddaszy (odpowiedni stosunek parametrów do grubości warstwy)