Izolacja poddaszy jest jedną z najbardziej kluczowych kwestii, jeśli chodzi o uzyskanie komfortu w domu. Niezależnie od tego, czy powstaje ona już na etapie budowy domu, czy podczas jego modernizacji, należy zadbać o jej odpowiednią jakość. Nieodpowiednie wykonanie ocieplenia poddasza powoduje bardzo duże straty ciepła, a co za tym idzie – dodatkowe koszty ogrzewania. Aby uniknąć ryzyka, polecamy piankę poliuretanową, która ze względu na doskonałe parametry termoizolacyjne świetnie izoluje strych i eliminuje możliwość powstania mostków termicznych.

Ocieplamy poddasza zarówno pianką otwarto-, jak i zamkniętokomórkową (w tym przypadku budynek powinien mieć wentylację mechaniczną). Jej zastosowanie gwarantuje znaczne podwyższenia sprawności energetycznej całego budynku – nawet o 60-70 procent. Inne metody izolacji nie dają tak dobrych rezultatów, szczególnie w newralgicznych miejscach budynku, takich jak strych. Ocieplanie poddaszy zapewnia całoroczny komfort – latem strych nie będzie się nagrzewał, a zimą wewnątrz pozostanie nagromadzone ciepło.

Dlaczego warto?

Izolacja poddaszy pianką jest skuteczna i coraz bardziej popularna. Tradycyjne rozwiązania nie wytrzymują pod tym kątem rywalizacji. Wełna mineralna czy styropian nie dają pewności, że izolacja poddasza będzie w stu procentach szczelna i nie pojawią się mostki termiczne. W przypadku docinania materiału izolacyjnego i konieczności wypełniania każdej przegrody z osobna osiągnięcie celu jest bardzo trudne.

Natomiast pianka tworzy trwałą, stabilną i zabezpieczającą każdy zakamarek twardą powłokę, która nie ulega degradacji i nie zmienia swojej objętości nawet w perspektywie wielu lat użytkowania. Objętość się zwiększa wraz z aplikacją materiału i uzyskanie oczekiwanego efektu jest bardzo łatwe. Co więcej, ocieplenie poddasza pianką jest ekonomiczne i dużo szybsze niż montaż innych materiałów izolacyjnych.

Zalety ocieplania poddasza pianką

•   Ma najlepsze parametry izolacyjne i znacząco podnosi sprawność energetyczną obiektów.

•   Zapewnia szczelność i nie powoduje powstawania mostków termicznych.

•   Eliminuje ryzyko wniknięcia wilgoci, pyłu i kurzu.

•   Jest trwałe i skuteczne na przestrzeni nawet kilkudziesięciu lat.

•   Nie obciąża w znaczący sposób powierzchni, na których zostanie zastosowane.

•   Jest szybkie i bezproblemowe.

•   Jest w stu procentach ekologiczne i nie powoduje powstawania nieprzyjemnych zapachów.

•   Może zostać zastosowane również w przypadku niskich poddaszy (odpowiedni stosunek parametrów do grubości warstwy).

 

Kontakt

Dane Firmy

Spray

Elbląg 82-300

Ul. Sadowa 40a

NIP 5783124197

tel. +48 531-739-711

Email : Spray-Pur@hotmail.com

Kontak telefoniczny codziennie 9:00-20:00